NIEMCY: Obowiązkowe wizyty migrantów w obozach koncentracyjnych

0

Niemcy rozważają zmuszenie nowo przybyłych imigrantów i osób ubiegających się o azyl do zwiedzania byłych niemieckich obozów koncentracyjnych. Co ma zmierzać do powstrzymania rosnącej fali antysemityzmu w tym kraju.

Pomysł został zaproponowany przez Sawsana Chebli, berlińską radną. Powiedziała ona dla gazety Bild am Sonntag, że „wizyty w obozach koncentracyjnych powinny stać się częścią kursów integracyjnych” dla imigrantów i azylantów.

Obecnie kursy integracyjne koncentrują się na nauce języka niemieckiego i poznawaniu historii, kultury i systemu prawnego Niemiec

Jej propozycja zyskała znaczący impuls, gdy zgodzili się z nią przywódcy Niemieckiej Centralnej Rady Żydów i znacznie większego Światowego Kongresu Żydów .

Josef Schuster, szef Niemieckiej Centralnej Rady Żydów, powiedział radiu Deutschlandfunk w środę, że pomysł jest „dobry z zasady”, ale pojawiają się pytania o szczegóły. Schuster powiedział, że dobrze przygotowane wizyty będą „absolutnie ważne” dla osób ubiegających się o azyl.

Zapytany o możliwość obowiązkowych wizyt w obozach koncentracyjnych, rzeczniczka Federalnego Urzędu ds. Migracji i Uchodźców powiedziała Reuterowi, że kurs integracyjny dla imigrantów zawiera już moduł dotyczący konsekwencji nazistowskich rządów dla mieszkańców Niemiec i Europy.

Liczba incydentów antysemickich w Niemczech wzrosła o cztery procent w ciągu roku.

ude

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ