Nawet uchodźcy boją się żyć w Szwecji: chcą masowo opuszczać Malmö

0

Szwedzkie miasto Malmö ma wiele składników, które powinno mieć udane miasto. Ma wspaniałe centrum, kolorową architekturę i znajduje się w pięknym miejscu.

Ale od kilku dziesięcioleci sytuacja w mieście się zmieniła. Liczba strzelanin wzrosła, było kilka wybuchów , a miasto w ostatnich tygodniach stało się znane na świecie z serii zbiorowych gwałtów.

Szwedzki dziennikarz Joakim Lamotte rozmawiał z kilkoma migrantami i pracownikami socjalnymi w tym mieście. Pewien migrant z Grecji, który mieszka od55 lat w Malmö, powiedział: – Sytuacja nigdy nie była taka, kiedyś było bezpiecznie na ulicach o każdej porze dnia. W ciągu ostatnich dziesięciu lat populacja została wymieniona, a wraz z nią pojawiła się przestępczość. Jeśli chcesz rozwiązać ten problem, zostaniesz nazwany rasistą, nawet jeśli sam jesteś imigrantem.

Lamotte również rozmawiał z pracownikiem służb migracyjnych uchodźcy. Powiedział on, że ​​jego klienci nie chcą pozostać w Malmö, ponieważ „miasto nie jest dla nich zbyt bezpieczne”. Wielu uchodźców powiedziało jej, że „przybyli z Syrii, aby żyć, a w Malmö mają poczucie, że mogą wkrótce zginąć”. Obawiają się również o bezpieczeństwo swoich dzieci.

Jeden z uchodźców został zaatakowany nożem w kinie w Malmö, po czym wrócił do Syrii.

Imigrant z Ameryki Południowej uważa, że ​​brak integracji imigrantów jest przyczyną wysokiego wskaźnika przestępczości w mieście. Poważnie rozważa przeprowadzkę z czworgiem dzieci do innego miasta.

Inny mieszkaniec Malmö widzi związek między przemocą wobec kobiet a wizerunkiem kobiet w islamie. Jest nauczycielką i twierdzi, że rzeczywiście ma miejsce islamizacja: więcej dziewcząt nosi hidżab, a więcej uczniów, zamiast się zasymilować, woli kulturę islamu.

 

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ