Zarzuty zostały postawione Muhammadowi Hussainiemu, który 31 sierpnia zeszłego roku ugodził nożem policjanta na Medborgarplatsen w Sztokholmie. W swoim wniosku o azyl Hussaini stwierdził, że ma 17 lat, co zostało podważone prze ekspertów. Służba socjalna i personel służby migracyjnej również wątpili w wiek mężczyzny.

Już w 2016 roku Mohammed powiedział Karin Hedberg z wydziału psychiatrii dziecięcej i młodzieżowej, że ma 25 lat. Hedberg również rozmawiała z jego rodziną, która mieszka w Iranie, oni także oświadczają, że Mahomet jest dorosłym mężczyzną.

30 sierpnia ubiegłego roku Muhammad Hussaini udał się do supermarketu Willys w Tyresö i kupił duży nóż kuchenny. Wziął go następnego dnia na demonstrację na Medborgarplats, gdzie lewicowi ekstremiści i nielegalni imigranci protestowali przeciwko wydaleniu do uchodźców do Afganistanu.

W Medborgarplatsen Mohammed trafił na policjantów Marcusa Eberhardssona i Teda Erikssona, którzy patrolują ulice. Podszedł do nich od tyłu, wyciągnął nóż, który i ranił Teda Erikssona w szyję. Po czym próbował uciec, ale zostaje zatrzymany przez Marcusa Eberhardssona.

W czasie przesłuchania Mohammedem Hussainim stwierdził, że „lubi mordować funkcjonariuszy policji”.

W poniedziałek wniesiono do sądu akt oskarżenia przeciwko bandycie, w którym oskarżono go o usiłowanie zabójstwa. Jest również ścigany za dwa przypadki nadużyć i zbrodnie popełnione między uchodźcami.

Prokurator Daniel Suneson żąda również, aby Muhammad Hussaini został deportowany ze Szwecji, bez prawa powrotu w ciągu 10 lat

Źródło