W Płocku nieznani sprawy napadli na konwój przewożący pieniądze z banku. Konwojentom nic się nie stało, ale napastnicy zdołali ukraść wszystkie pieniądze i uciec. Policja rozpoczęła obławę. Wszystkie pobliskie drogi zostały zablokowane.

11 stycznia,  około 7.30 na ul. Podlaskiej w Płocku doszło do rozboju, w wyniku którego skradzione zostały pieniądze z konwoju przewożącego gotówkę.
Policjanci na miejscu wstępnie ustalili, że podczas przewożenia pieniędzy przez firmę konwojową samochodem marki Skoda Fabia, nieznani sprawcy poruszający się samochodem marki Lublin, który jak się okazało pochodził z kradzieży, spowodowali kolizję z samochodem konwojentów, po czym prawdopodobnie 2 zamaskowanych sprawców obezwładniło konwojentów, następnie ukradli przewożoną kasetkę z pieniędzmi. Sprawcy pozostawili samochód marki Lublin na miejscu i wsiedli do innego samochodu marki opel koloru wiśniowego – bliższych danych brak, następnie odjechali z miejsca w nieznanym kierunku.
Na miejscu policjanci prowadzą czynności w celu ustalenia dokładnych okoliczności zdarzenia. W związku z tym zdarzeniem funkcjonariusze zwracają się z apelem do osób, które widziały zdarzenie, aby skontaktowały się z Komendą Miejską Policji w Płocku tel. 24 266 15 61, 24 266 16 00, 24 266 16 01 lub pod nr tel. alarmowych 997 i 112. Funkcjonariusze zapewniają anonimowość.

 asp. szt. Krzysztof  Piasek