Ten film na niemieckim kanale dla dzieci KIKA wywołała kontrowersje w kraju. Był wyemitowany w listopadzie, ale zyskał znaczenie po tym, jak niemiecka dziewczyna została zamordowana przez migranta w zeszłym miesiącu, a druga o niemal została utopiona przez jej afgańskiego chłopaka. Oba przypadki były związane z relacjami niemieckich dziewczynek z dorosłymi uchodźcami. Taki relacje są jednak powszechnie promowane w Niemczech.
Kanał dziecięcy KIKA wyemitował program o 15-letniej Niemce, Malwinie, która zakochała się w syryjskim imigrancie o imieniu Diaa. Początkowo wiek Diaa, który ma 36 lat, i wyraźnie nie wygląda na nastolatka.
Diaa jest także konserwatystą: Malwinie nie wolno przytulać innych chłopców, jeść wieprzowiny i nosić krótkich spódnic. Diaa mówi: – Nie mogę zaakceptować tego, żeby moja żona tak się ubierała.  Chcę ją poślubić tak szybko, jak to możliwe, a potem już będzie moja.
Trudno było zaakceptować Diae, że jego dziewczyna nie chce nosić chusty.  Jego dziewczyna mówi, że mają swoje konflikty, ale – jak dodaje – „wszystko jest w porządku”
Film pokazuje historię miłosną między młodą i naiwną niemiecką dziewczyną a konserwatywnym, dużo starszym imigrantem muzułmańskim. Ale co niezwykłe, jest to całkowicie bezkrytyczne. Wprost przeciwnie zdaniem twórców filmu, jest to przykład tego, jak powinien wyglądać związek na Zachodzie między chłopcem a dziewczynką: na podstawie uległości, ucisku i nierówności.
Kanał dla dzieci KIKA wyraźnie popiera małżeństwa dzieci w Niemczech ze starszymi muzułmanami.
Chyba nadszedł już czas, aby niemieckie media zastanowiły się nad przekazami, które rozpowszechniają, aby nie zostały oskarżone o rozpowszechnianie pedofilii. Kanały dla dzieci są szczególnie odpowiedzialne, ponieważ większość widzów jest młoda, wrażliwa i szuka przykładów i wskazówek na ważne tematy, takie jak relacje, miłość i szacunek.
 A to jednak nie jest dobry wzorzec.
ude