Turcja prowadzi śledztwo w sprawie islamofobii w państwach UE! Nie zgadniesz jakie państwa są na celowniku

0
Turecki parlament założył własną komisję do przeprowadzenia śledztwa w sprawie przypadków islamofobii w czterech państwach Unii Europejskiej – podaje agencja Belga.
Deputowani skupią swoją uwagę na tych państwach, gdzie w ich ocenie „przejawy islamofobii są najsilniejsze, tj. na Austrii, Niemczech, Francji i Belgii”. Tureckie władze chcą domagać się od tych państwa pozwolenia na przeprowadzenie śledztwa na miejscu. Komisja rozpocznie prace 9 stycznia.
Inicjatywa tureckiego parlamentu jest odpowiedzią na liczne rasistowskie wypowiedzi ze strony obywateli Austrii na wiadomość, że pierwszym dzieckiem, które przyszło na świat w 2018 roku w Wiedniu jest dziewczynka tureckiego pochodzenia.
Zarzuty ataków na muzułmanów padają pod adresem Austrii nie po raz pierwszy. Pod koniec czerwca islamska wspólnota kraju poddała krytyce propozycję Sebastiana Kurza, ówczesnego szefa MSZ, dotyczącą zamknięcia muzułmańskich przedszkoli w republice. Jego przedstawiciele określili takie oświadczenie jako nie do przyjęcia.
NS

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ