Prezydent Czech stwierdził, że wzrost liczby muzułmanów doprowadził do znacznego wzrostu przestępczości i przemocy w Europie.
W wywiadzie dla praskiej stacji telewizyjnej prezydent Czech Miloš Zeman ostrzegł przed niebezpieczeństwami związanymi z imigracją i islamem.
Zeman powiedział, że migracja z krajów Afryki i Bliskiego Wschodu stanowi poważne zagrożenie dla kultury europejskiej. Chcę, aby Unia Europejska natychmiast podjęła działania: – Jeśli Unia Europejska nie zdobędzie się na odwagę, aby wzmocnić swoje granice zewnętrzne, które nieustannie są zagrożone, to będziemy mieć 10 milionów uchodźców z Afryki w ciągu tego roku. Kultura tych uchodźców nie jest zgodny z kulturą europejską, co rozumieją nawet sami imigranci.
Według Zemana wzrost liczby muzułmanów w krajach europejskich doprowadziła do „znacznego wzrostu przestępczości i wzrostu poziomu przemocy w zamkniętych społecznościach muzułmańskich”.
Zeman od dawna krytykuje migrację, a zwłaszcza islam. We wcześniejszych wywiadach powiedział: – Jeśli chcesz znać  prawdę, o której nikt głośno się nie mówi, to  nie jest możliwa do integracji muzułmańskich migrantów i nie można im przyswoić w kultury europejskiej.

eps