38-letni Somalijczyk został aresztowany po próbie zgwałcenia 43-letniej ciężarnej kobiety w szpitalu w Rzymie. Zboczeńcowi udało mu się dostać na oddział położniczy w ubieraniu personelu szpitalnego.

Do incydentu doszło pod koniec grudnia w Sant’Eugenio w Rzymie, a 38-letni Ali Abdella został aresztowany tuż po ataku. Prawdopodobnie zostanie oskarżony o przemoc seksualną i kradzieży,  donosi La Stampa .

Policja w Rzymie twierdzi, że mężczyzna mieszkał we Włoszech przez ostatnie 5 lat jako osoba ubiegająca się o azyl i chociaż posiada zezwolenie na pobyt, był już w przeszłości aresztowany za liczne przestępstwa.

Według śledczych, Somalijczyk dostał się do szpitala niezauważony, gdzie następnie udał się do oddziału położniczego. Jego 43-letnia ofiara znajdowała się w sali porodowej, gdy nastąpił atak i powiedziała, że mężczyzna dotykał ją i ​​zaczął masturbować się przed nią.

Kobieta wezwała pomoc, z która pospieszyli jej lekarze i pielęgniarki, którzy następnie zawiadomili policję.

Prawniczka Alessia Giordano, która teraz reprezentuje somalijskiego mężczyznę, powiedziała sędziemu, że nie ma pojęcia, dlaczego jej klient był cały dzień w szpitalu.  Twierdzi też, że 38-latek jest niezrównoważony psychicznie i wymaga pomocy psychiatrycznej.

eps