W lutym, niemiecki nadawca publiczny będzie nadawać film telewizyjny „Lot z Europy”,  w którym rodzina jest zmuszona do ucieczki z Niemiec. Dzieje się tak, gdyż w tym kraju rządzi „skrajna prawica” a system prześladuje lewicowców, muzułmanów, feministki i homoseksualiści.

Bohaterowi filmu zdecydowali się na schronienie w Afryce, która cieszy się „stabilnością polityczną i ekonomiczną” po okresie boomu gospodarczego.

Film telewizyjny „Lot z Europy” (WDR / ARD Degeto), zostanie wyemitowany w środę, 14 lutego 2018, o godz. 20.15. Opowiada on historię rodziny uciekającej z totalitarnego systemu w warunkach zagrożenia życia, gdy Europa zapadła w chaos. Gdyż w wielu krajach przejęli władzę prawicowi ekstremiści. Dawne demokratyczne państwo niemieckie stało się totalitarnym systemem prześladującym lewicowców, muzułmanów, feministki i homoseksualistów.

Główny bohater prawnik Jan Schneider wybrał stronę ofiar. Kiedy odkrywa, że ​​reżim zamierza umieścić go w więzieniu, postanawia uciec. Jego celem jest Unia Południowej Afryki, która cieszy się stabilnością polityczną i ekonomiczną po okresie boomu gospodarczego.  On, jego żona Sara i oboje dzieci Nora i Nick wraz z innymi uchodźcami maj dopłynąć statkiem do Cape Town, ale handlarze umieszczają ich na łodziach, które są o wiele za małe od brzegu z Namibii.

Wizja ucieczki Niemców z własnego kraju może okazać się trafna przepowiednia, ale z zupełnie innych powodów.

Źródło:PATRZ TU