Premier Danii zapowiedział burzenie muzułmańskich gett

0
Fot. speisa.com

Duński premier Lars Løkke Rasmussen wygłosił w tym roku nieco niekonwencjonalne noworoczne przemówienie.

Podczas gdy inni europejscy przywódcy w większości ignorowali specyficzne problemy związane z migracją w swoich krajach, Rasmussen  mówił o nich otwarcie: – Musimy zerwać łańcuchy, w których pokolenie po pokoleniu żyje w równoległym społeczeństwie. Dziecko ma tylko jedno dzieciństwo. Nie wolno go marnować.  W całym kraju istnieją równoległe społeczeństwa. Mówię o dzielnicach, w których nastolatki są zmuszane do małżeństw z kimś, kogo nie kochają; w którym kobiety są uważane za warte mniej niż mężczyźni.

Duński premier zareagował także na doniesienia o dzieciach, które zostały zmuszone co wyjazdów do swoich ojczyzn z wątpliwych powodów: – Dzieci i młodzież są wysyłane do reedukacji, jeśli staną się zbyt duńskie. Rodzice karzą tak własne  dzieci. Powinno być odwrotnie. Musimy wkroczyć jako społeczeństwo. Wspierać dzieci i karać rodziców. – zapowiedział premier Danii.

Rasmussen powiedział, że istnieje związek między islamem a równoległymi społeczeństwami.  Wspomniał, że muzułmanie przejęli kontrolę nad częścią Danii i stworzyli obszary z „innym zestawem zasad”.

Tworzenie równoległych społeczeństw jest również wyraźnie związane z muzułmańskimi migrantami w Niemczech, Szwecji i kilku innych krajach europejskich.

Podobnie jest z przymusowymi małżeństwami: po napływie muzułmanów podczas kryzysu migracyjnego w Europie przymusowe małżeństwa stały się poważnym problemem dla kilku europejskich rządów.

Aby rozwiązać problemy równoległych społeczeństw w swoim kraju, Rasmussen chce całkowitego zlikwidowania gett. W niektórych miejscach będą nawet  burzone budynki. Zaś ich mieszkańcy będą umieszczani w różnych miejscach.

Es

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ