fot YT

Prymas Polski  abp Wojciech Polak stwierdził  w poniedziałek w Gnieźnie, słowami papieskiego orędzia: – Ci, którzy podsycają strach przed migrantami, być może w celach politycznych, zamiast budować pokój, sieją przemoc.
Prymas w homilii w trakcie Mszy świętej  na rozpoczęcie roku podkreślił znaczenie niesienia pomocy migrantom i uchodźcom.
 – W tym roku, wśród tych ludzi, papież wskazuje nam na migrantów i uchodźców, na mężczyzn i kobiety, na dzieci i młodzież, na osoby w podeszłym wieku, którzy szukają miejsca, gdzie mogliby żyć w pokoju  — stwierdził prymas podczas homilii w Gnieźnie.
Cytując papieża Franciszka podkreślił, że w wielu krajach do których zdążają migranci rozpowszechniła się „retoryka, która wyolbrzymia zagrożenia dla bezpieczeństwa narodowego lub koszty przyjęcia nowych przybyszów, lekceważąc w ten sposób godność ludzką, którą należy uznać we wszystkich, bo są synami i córkami Boga”.
– Ci, którzy podsycają strach przed migrantami, być może w celach politycznych, zamiast budować pokój, sieją przemoc, dyskryminację rasową oraz ksenofobię, które są źródłem wielkiego niepokoju dla tych wszystkich, którym leży na sercu ochrona każdego człowieka — mówił słowami papieskiego orędzia abp Wojciech Polak.
źródło: PAP

1 KOMENTARZ

  1. Przepraszam , ale nie zgadzam się …….z opinia ks. Prymasa. Przemoc i strach siej imigranci. Chyba że słowa ks. Prymasa , kto wyrwał z kontekstu?!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ