Pomimo wzmożonych środków bezpieczeństwa, a nawet „obszar bezpieczeństwa”  dla molestowanych kobiet , podczas zabawy sylwestrowej w Berlinie odnotowano ataki na tle seksualnym.
Nowo wybudowane strefy bezpieczeństwa dla kobiet w Berlinie nie był w stanie zapobiec kilku napaściom seksualnym podczas uroczystości sylwestrowych w tym mieście.
Co najmniej 13 przypadków ataków seksualnych zgłoszono policji, a siedmiu podejrzanych zostało aresztowanych w stolicy Niemiec. Policja odmówiła podania informacji o pochodzeniu etnicznym lub narodowości sprawców.
Około północy policja berlińska napisała na Twitterze, że otrzymywały pierwsze doniesienia o napaściach seksualnych, co szybko zostało zauważone przez niemieckie media.
Specjalny „obszar bezpieczeństwa” dla kobiet nękanych lub napastowanych seksualnie był rzadko odwiedzany. Tylko cztery kobiety znalazły schronienie w namiotach Czerwonego Krzyża, w których przebywają lekarze i pracownicy ochrony.
Stworzenie strefy bezpieczeństwa było ostro krytykowane przez szefa niemieckiej policji związkowej. Powiedział, że komunikuje to „druzgocącą wiadomość”: „Czyniąc mówi się, że istnieją strefy bezpieczne i niebezpieczne dla kobiet. Przesłanie, które może doprowadzić do końca równości, swobody przemieszczania się i samostanowienia” –  stwierdził.

ude

Zobacz również: