Aktorka Lena Dunham oskarżyła  Hillary Clinton o ignorowanie jej wielokrotnych ostrzeżeń, że hollywoodzki potentat Harvey Weinstein był seryjnym gwałcicielem.

Gwiazda filmu „Dziewczęta” powiedziała dziennikowi New York Times, że próbowała ostrzec Clintona na temat Weinsteina, ale spotkała się z chłodna reakcją.

Foxnews.com przytacza słowa aktorki skierowane do Clinton: „Chcę tylko  dać ci znać, że Harvey jest gwałcicielem i to się w pewnym momencie wyjdzie na światło dzienne. Myślę, że to naprawdę zły pomysł aby wspólnie z nim organizować zbiórki pieniędzy  na kampanię wyborczą, ponieważ w Hollywood nie jest tajemnicą, że ma on problem z napaściami na tle seksualnym”.

 Dunham powiedziała, że ​​jej obawy na temat producenta, który został oskarżony o molestowanie seksualne lub zgwałcenie ponad 100 kobiet, zostały zignorowane.

Wiadomo, że Weinstein przekazał setki tysięcy dolarów na kampanie polityczne Clinton zatem nie była ona na zainteresowana szkodzeniem  mu i stawaniem w obronie gwałconych aktorek.

esp