Pentagon przygotował plan walki z zombie

0

Amerykańscy wojskowi zatwierdzili  specjalny plan w zakresie przeciwdziałania „żywym trupom” w razie katastrofy. Najśmielsze filmy o apokalipsie zombie mogą wydać się dziecinnymi bajkami na tle stworzonego przez Dowodzenie Strategiczne koncepcji Conplan 8888. Telewizja АВС, powołując się na przedstawiciela Pentagonu majora Briana Maguire’a, oświadczyła, że taki plan został zatwierdzony jeszcze w 2011 roku jako materiał szkoleniowy dla wojskowych.

Według planu „żywe trupy” dzielą się na kilka kategorii: uzbrojone zombie, wegetarianie i mięsożercy. Zapobiec atakowi zombie planowano według różnego stopnia orientacji sytuacyjnej i różnego stopnia przeżycia miejscowej ludności, poddanej niespodziewanemu atakowi biologicznemu.

John Pike, amerykański ekspert wojskowy i dyrektor centrum GlobalSecurity zauważył, że Pentagon ma również inne, nie mniej egzotyczne dokumenty, na przykład plan wojny z maszynami w razie ich buntu. Mowa o środkach zapewnienia bezpieczeństwa w razie problemów z tzw. RAS – robotyzowanym i autonomicznym systemem kierowania działaniami bojowymi.

NS

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ