Ojciec Desmond O’Donnell namawiał chrześcijan, aby „Boże Narodzenie” i zastąpili jakimś  innym określeniem. Dodając, że Boże Narodzenie zostało porwane przez „Świętego Mikołaja i renifera”.
– Straciliśmy święta  – powiedział o. O’Donnell dla Belfast Telegraph. – Musimy odpuścić, to już się stało, a my po prostu musimy to zaakceptować.
O’Donnell, który jest psychologiem i pisarzem, powiedział, że znaczenie Bożego Narodzenia zostało przejęte i skomercjalizowane przez świeckie społeczeństwo.
– Próbuję tylko uratować rzeczywistość Bożego Narodzenia dla wierzących, rezygnując ze  świąt „Bożego Narodzenia” i zastępując je innym słowem. Boże Narodzenie straciło swój święty charakter – powiedział O’Donnell – Moje religijne doświadczenie prawdziwych Świąt Bożego Narodzenia, tak jak wiele innych ludzi, jest bardzo głębokie i prawdziwe: tak jak powietrze, którym oddycham” – powiedział.
Jak dodał sekularyzacja, marketing i współczesne życie będzie nadal niszczyć  kościół. Jak sugeruje, jedynym sposobem uniknięcia tego jest uświadomienie sobie, co się stało i odzyskanie chrześcijańskich świąt, które stały się z sekularyzowane.
Gdyż obecnie rzeczywistość jest taka, że „Boże Narodzenie” już nie oznacza Bożego Narodzenia.
eps