Mieszkańcy Bagdadu postawili w centrum miasta gigantyczna choinkę, aby uczcić Święta Bożego Narodzenia i aby oznajmić tym samym koniec Islamskiego Państwa Islamskiego (ISIS), rozbitego przez irackie siły bezpieczeństwa.

Informacja o choince pojawiła się w niemal wszystkich  międzynarodowych mediach. Fox News poinformował: „Iraccy chrześcijanie postawili w Bagdadzie, choinkę wysoką na 30 stóp, aby świętować zarówno Boże Narodzenie, jak i wydalenie ekstremistów ISIS przez siły bezpieczeństwa w Iraku „.

Prezydencka rzeczniczka Sarah Huckabee Sanders również zauważyła niesamowitą choinkę i napisała na Twitterze: „Dzięki Bogu za przywództwo prezydenta w walce o pokonanie ISIS”:

Tegoroczna choinka  w Bagdadzie nawiązuje do zeszłorocznego drzewka wzniesionego przez muzułmańską biznesmenkę Yassi Saad, która wówczas wyraziła nadzieję, że  pomoże to połączyć chrześcijan i muzułmanów w Iraku w duchu współpracy, ponieważ kraj nadal leczy się po uwolnieniu od tyranii Saddama Husajna.

W 2016 roku Saad powiedział, że jej celem było „dołączenie do naszych chrześcijańskich braci podczas ich święta i pomoc Irakijczykom w zapomnieniu o ich udręce„.

Ubiegłoroczna choinka i jej dekoracje kosztowała 24 000 dolarów. Tegoroczne drzewo prawdopodobnie kosztowało podobnie.

es