Według Paula Colliera profesora Oxfordu, kraje zachodnie mogą pomóc około 135 uchodźcom w ich krajach, za te same pieniądze wydane w Europie na pomoc jednemu z nich.

Profesor Collier wystąpił na konferencji duńskiej socjaldemokracji w Kopenhadze w zeszłym tygodniu. Odrzucił ideę, że Europa powinna przyjmować imigrantów i powiedział: – Wydajemy 135 dolarów na każdego człowieka, który pojawia się w Europie, w porównaniu do jednego dolara na każdą osobę, której możemy pomóc w jego ojczyźnie. Poza tym osoby przebywające w domach są często znacznie słabsze i biedniejsze niż te, które mają środki, aby dostać się do Europy. Pomagamy nie tym, którym warto pomagać.

Collier złożył oświadczenie o migrantach i uchodźcach, którzy przybywają do Europy: – Prawie wszyscy,  którzy przybywają do Europy pochodzą z krajów, gdzie jest już bezpiecznie.  Pomysł aby  im pomagać, jest po prostu nieodpowiedzialny i wynika z lenistwa intelektualnego.
Paul Collier jest profesorem ekonomii i dyrektorem Centrum Badań gospodarek afrykańskich, Uniwersytetu w Oxfordzie. Pełnił też funkcję dyrektora ds. badań rozwojowych w Banku Światowym. Obecnie jest doradcą w Departamencie Strategii i Polityki MFW, doradca Banku Światowego ds. Afryki.

ZOBACZ!  Wielki obrońca wartości chrześcijańskich zatrzymany na nielegalnej seksimprezie. Węgrzy zszokowani, europoseł zrezygnował z madatu

es

 

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ