Gigantyczne „darowizny” za lobbowanie na rzecz szczepionek

0
Niektóre z największych na świecie, najpotężniejszych organizacji działających na rzecz szczepionek zostały przyłapane na przyjmowaniu pieniędzy od firm Big Pharma, zgodnie z nowym raportem.
Amerykańska Akademia Pediatryczna (AAP), Koalicja Działania na Szczepienia (IAC) i Każde Dziecko  (ECBT) należą do wiodących podmiotów propagujących fałszywe informacje na temat bezpieczeństwa szczepionek.
Według najnowszych raportów: Wszystkie trzy organizacje aktywnie lobbują za ustawodawstwem, aby  odrzucić świadomą zgodę na rzecz obowiązkowych szczepionek na rzecz obowiązkowych szczepień.
AAP, IAC i ECBT były przedmiotem śledztwa, kto ergo efekty opublikowanego w The BMJ w listopadzie 2017 r. BMJ to międzynarodowe czasopismo o tematyce medycznej. Autorem artykułu jest Peter Doshi,  który analizując źródła finansowania i działania trzech organizacji broniących szczepionek i pyta, czy są one „wystarczająco niezależne”.
Organizacje popierające szczepionki lubią podawać się jako wiarygodne i niezależne źródła informacji. Jednak, jak wskazuje Doshi, wszyscy trzej dominujący gracze (AAP, IAC i ECBT) otrzymują fundusze od producentów szczepionek, a także znaczące fundusze rządowe od Centers for Disease Control and Prevention (CDC). Co więcej uczestniczą one w Komitecie Doradczym ds. Szczepień (CDP), będącym wpływową komisją, która spotyka się kilka razy w roku, aby sformułować rekomendacje dotyczące zaleceń dotyczących szczepionek dla dzieci i dorosłych.
Doshi ujawnia, że w ciągu ostatniej dekady CDC była „stałym sponsorem” wszystkich trzech organizacji „non-profit”. AAP otrzymał od CDC około 20 milionów dolarów od 2009 roku. IAC otrzymała ponad 2 miliony dolarów na finansowanie szczepionek CDC w tym samym okresie, a jedna trzecia rocznych wpływów ECBT pochodzi z CDC
Wszystkie trzy organizacje otrzymują wsparcie finansowe od producentów szczepionek. Po czym, udając niezależne od przemysłu farmaceutycznego lobbują na rzecz szczepień.
 er

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ