Czterech migrantów skazano za brutalny napad i  okradzenie starszej kobiety w jej domu w Malmö. Haiderat, jeden z bandytów, był byłym pracownikiem opieki społecznej i doskonale znał ofiarę. Wiedział, że ma pieniądze, biżuterię i inne cenne przedmioty.

Wrócił tam ze swoimi przyjaciółmi, aby obrabować część starszych mieszkańców. Bandyci nocą weszli do domu przez piwnicę. Zakradli się do pokoju 97-latki  tam ją zaatakowali.  Kobieta została uderzona w plecy i zrzucona z łóżka na podłogę. Grozili jej także śrubokręt, wbijając go w szyję.

Migranci zabrali telewizor, telefon, karty bankomatowe, biżuterię i inne osobiste przedmioty wartościowe. PO opuszczeniu placówki wypłacili z konta bankowego staruszki co najmniej 15 000 koron szwedzkich (1500 euro).

Kilka dni później policja aresztowała mężczyzn po nieudanej próbie włamania się do innego domu, tym razem 95-letniej kobiety.

Chociaż prokurator w Malmö żądał dla mężczyzn co najmniej osiem lat więzienia, to ich wyroki były znacznie niższe. Haiderat, Aladdin, Mansour i Mohammad otrzymali wyroki od 1 do 6 lat więzienia.

źródło: informationskriget.se