Po gwałcie grupowym na nastolatce w Malmö w mieście panuje psychoza strachu. Podsyca ją policja, apelując do kobiet, aby samotnie nie wychodziły z domów. Gwałt ten był trzecim w ciągu miesiąca.
W miniony piątek, około trzeciej nad ranem policja została zawiadomiona, że ​​młoda kobieta została w makabryczny sposób zgwałcona przez gang uchodźców.Według nieoficjalnych informacji, sprawcy po gwałcie wleli paliwo do pochwy dziewczyny i podpalili je.
Gwałt miał miejsce na placu zabaw w Sofielund. 17-letnia dziewczyna została także ciężko ranna, ​​zabrano ją do szpitala karetką.
Sprawcy gwałtu nie zostali dotąd zatrzymani. Jak zwykle policja nie opublikowała listów gończych za gwałcicielami, których rzekomo szuka. A to dlatego, aby nie pojawiły się posądzenia o rasizm i ksenofobię.
Ostatni gwałt w Malmö jest jednak tylko jednym z długiego szeregu gwałtów, napadów i rabunków z udziałem migrantów w tym mieście. W listopadzie w Malmö miały miejsce dwa inne gwałty zbiorowe, z których jeden był bardzo blisko miejsca gwałtu w piątkowy wieczór. Policja jest przekonana, że ​​istnieją między nimi związki.
Tymczasem kobiety w mieście są przerażone: – Wszyscy się martwią. Nie znam kobiety, która się nie martwi. Mam nadzieję, że policja potraktuje to poważnie- mówi 27-letnia Nora Wieser dla dziennika  Aftonbladet. Mówi, że tak bardzo boi się mieszkać w Malmö, że nigdy nie chodzi sama wieczorami, ale zawsze jeździ na rowerze – nawet jeśli ma tylko niewielką odległość.
Tymczasem policja apeluje do kobiet, aby samotnie nie wychodziły z domów.
 Kobiety muszą być wyjątkowo ostrożne i lepiej aby same nie wychodziły na dwór. Dopóki nie będzie dla nas jasne, co się dzieje – mówi Anders Nilsson, z policji w Malmö. – Te drapieżniki atakują samotne kobiety, które samotnie wychodzą na ulice. Nie należy być samotnym , ale poruszać się w parach lub w grupach.
– Wielu z nas jest policjantami od długiego czasu, ja pracuję w policji od 35 lat, ale nigdy wcześniej nie widziałem czegoś takiego, jest to bardzo nietypowy sposób działania – stwierdza szef policji Mats Attin.