Kanadyjska policja prowadzi śledztwo w sprawie tajemniczej śmierci małżeństwa miliarderów. Ciała założyciela firmy farmaceutycznej Apotex Barry’ego Shermana i jego żony Honey znaleziono w piątek w piwnicy ich luksusowej posiadłości w Toronto. Sherman wprowadzał na rynek tańsze zamienniki leków, co  przysparzało my wrogów wśród konkurencji.

Kanadyjski miliarder i jego żona zostali znalezieni martwi w piwnicy ich rezydencji w Toronto w piątek w okolicznościach, które policja określiła jako „podejrzane”. Wydział zabójstw policji w Toronto objął w niedzielę śledztwo ws. niewyjaśnionej śmierci kanadyjskiego miliardera Barry’ego Shermana i jego żony. Upublicznione wyniki autopsji wskazują, że ich śmierć nastąpiła na skutek „wywierania ucisku na narządy szyi”.

Barry Sherman miał 75 lat, a jego żona, z która miał czwórkę dzieci, była o pięć lat młodsza. Ich ciała odkrył agent nieruchomości. Miliarderzy ostatnio wystawili na sprzedaż swój dom za około 5,4 mln dolarów.
Śledczy i poinformowali dziennikarzy, że nic nie wskazuje na to, aby doszło do włamania.

 – Jednak okoliczności ich śmierci wydają się podejrzane – oświadczył przedstawiciel policji David Hopkinson.
Sąsiedzi, wspólnicy, a także niektórzy z najważniejszych kanadyjskich polityków wyrazili żal z powodu śmierci małżeństwa. „Nasze kondolencje dla ich rodziny i przyjaciół” – napisał na Twitterze premier Justin Trudeau. Burmistrz Toronto John Tory oświadczył, że jest „zszokowany i zrozpaczony” i przypomniał, że małżeństwo wspierało finansowo miasto.

Sherman założył Apotex w 1975 roku i rozwijał firmę poprzez wprowadzanie na rynek tańszych zamienników leków. W 2012 roku przestał być dyrektorem naczelnym firmy, ale utrzymał stanowisko prezesa. Magazyn „Forbes” szacuje fortunę Shermana na 3,2 mld dolarów.

es