UNIJNY KOMISARZ: Polska wyjdzie z Unii Europejskiej i to będzie koniec UE

6

Wysoki rangą urzędnik UE mówi, że koniec Unii Europejskiej jest widoczny, a Polska prawdopodobnie stanie się kolejnym krajem, który opuści ten blok.

Komisja Europejska zadecyduje w przyszłym tygodniu, czy wszcząć procedurę przeciwko Polsce, która mogłaby spowodować utratę przez nasz kraj prawa do głosowania w UE. Krok ten jest reakcji na zmiany w polskim  systemie sądowniczym, które UE postrzega jako naruszenie podstawowych wartości europejskich.

 Komisarz ds. Budżetu UE Guenther Oettinger powiedział w piątek niemieckiemu radiu Deutschlandfunk, że  posunięcie to może  skłonić Polskę do wyjścia z Unii Europejskiej: – Nie wiem czy podejmiemy ten krok, to mogłoby się przyczynić do wyjścia Polski z Unii Europejskiej, i w dalszym efekcie jej rozpadu.

Tymczasem premier Mateusz Morawiecki usiłował przekonać liderów UE na szczycie w Brukseli, że zmiany w sądownictwie w Polsce nie naruszają wartości demokratycznych.

es

 

6 KOMENTARZE

  1. Damy dobry przykład innym państwom…wszyscy po woli przekonają się co ta UE warta i kto dąży do podporządkowania sobie innych państw jako niewolników…

  2. Tylko ruski agent albo kompletny idiota może namawia do wyjscia z Unii. Ja już tam nie mieszkam, ale żal mi przyjaciół, którzy zostali nad Wisła.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ