Tradycyjne wizerunki kobiet mają być zakazane w reklamach

1

Tradycyjne wizerunki kobiet, mają być zakazane w reklamach od przyszłego roku, gdyż ponoć utwierdzają stereotypy dotyczące płci. Gotowanie, pranie sprzątanie będzie zabronione w reklamach w Wielkiej Brytanii. Gdyż stwierdzono tam, że tradycyjne role płciowe są „szkodliwe i przestarzałe”.

Decyzję ogłosił w tym tygodniu Komitet Praktyki Reklamy (CAP), po tym, jak w opublikowanym latem raporcie zidentyfikowano stereotypy dotyczące płci w reklamach, jako czynnik napędzający nierówności między kobietami i mężczyznami.

„Gdziekolwiek się pojawiają lub są wzmacniane, stereotypy związane z płcią mogą prowadzić do szkód psychicznych, fizycznych i społecznych, które mogą ograniczać potencjał grup i jednostek” – twierdzi Agencja Reklamy (ASA) w swoim opracowaniu.

Obrazy uznawane za problematyczne obejmują „członków rodziny tworzących bałagan, podczas gdy kobieta ponosi wyłączną odpowiedzialność za jego uprzątnięcie”, oraz reklamy, które „sugerują, że określona aktywność jest nieodpowiednia dla chłopców, ponieważ jest stereotypowo związana z dziewczętami lub odwrotnie”.

Nanette Newman, aktorka, która pojawiała się w latach 80. w reklamach środków czystości,  powiedziała w  Daily Mail, że  zakaz jest „śmieszny i powierzchowny”.

– Jaki dziwaczny jest świat, w którym żyjemy, w którym reklamy, w jakich grałam, mogą dziś zostać uznane za szkodliwy. Ale całkowicie akceptowalne są filmy, w których kobiety będą pokazywane w głównym nurcie telewizji uprawiając seks –  powiedziała aktorka.

Niestety nie brakuje ludzi, którzy przez inżynierię społeczną dążą aby w  przyszłości mężczyźni i kobiety byli nie do odróżnienia.

edi

 

1 KOMENTARZ

  1. Tylko czekać jak w telewizji zobaczymy,że kobiety w Wielkiej Brytanii mogą uprawiać sex tylko w pozycji”na misjonarza”!!! Bo każda inna je”dyskryminuje”!!! 🙁

ZOSTAW ODPOWIEDŹ