Szeroko zakrojone działania operacyjne policjantów z Ochoty doprowadziły do zatrzymania mężczyzny podejrzanego o wybicie kilku szyb w meczecie. Po sprawdzeniu okazało się, że jest on poszukiwany nakazem doprowadzenia do aresztu śledczego za kradzież. Dodatkowo w jego mieszkaniu funkcjonariusze zabezpieczyli ulotki nawołujące do nienawiści na tle różnic wyznaniowych. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Informację o tym, że ktoś wybił w Ośrodku Kultury Muzułmańskiej szyby dotarła do policjantów z Ochoty kilkanaście dni temu. Policjanci przyjmując zawiadomienie o przestępstwie, zabezpieczyli nagranie z monitoringu.

Sprawą natychmiast zajęli się funkcjonariusze zwalczający przestępczość przeciwko mieniu na Ochocie. Aby rozwiązać sprawę bardzo skrupulatnie gromadzili wszelkie ślady i dowody. Wytężona praca funkcjonariuszy w krótkim czasie przyniosła efekty. Kilka dni temu na terenie Pragi Południe policjanci zatrzymali w tej sprawie 34-latka. Dodatkowo zabezpieczono w jego mieszkaniu ulotki nawołujące do nienawiści na tle różnic wyznaniowych.
Po sprawdzeniu jego danych w policyjnym systemie informatycznym okazało się, że jest on poszukiwany nakazem doprowadzenia do aresztu śledczego za kradzież.
Na podstawie zebranego przez funkcjonariuszy materiału dowodowego mężczyzna usłyszał zarzuty uszkodzenia mienia o charakterze chuligańskim oraz posiadania ulotek nawołujących do nienawiści na tle różnic wyznaniowych w celu ich rozpowszechniania. 34-latek zgodnie z nakazem został doprowadzony do aresztu śledczego
Mężczyzna był już wcześniej zatrzymywany za uszkodzenie mienia, narkotyki oraz kradzież z włamaniem.
ew/ksp