54-letni dr Dean Lorich został znaleziony martwy przez swoją 11-letnią córkę, z nożem wbitym w tors. Leżąc twarzą do góry na podłodze w łazience. Lorich jest 81. lekarzem, który zmarł w podejrzanych okolicznościach. W tym czasie żona Loricha grała w tenisa.

Lorich robił zawrotną karierę, ratując życie m.in. celebrytów Leczył w 2014 roku Bono, po tym, jak frontman U2 został ciężko ranny podczas wypadku na rowerze w Central Parku.

Doktor Lorich brał udział w akcji humanitarnej na Haiti, prowadzonej przez Fundację Clintonów, po katastrofalnym trzęsieniu ziemi w 2010 roku. Jednak był mocno zdegustowany działaniami i nadużyciami Fundacji i wyraził swoje uwagi bezpośrednio w rozmowie z Hillary Clinton. Jednak ona to zbagatelizowała.

Niezadowolony z jej reakcji, opublikował artykuł na portalu CNN, oskarżając Fundację Clintona o powszechną korupcję i nadużycia na Haiti, które kosztowały życie tysiące dzieci. Fundacja Clintona otrzymała  miliardy dolarów, aby pomóc Haitańczykom, ale olbrzymia większość tych pieniędzy została przekazana przyjaciołom i współpracownikom Clintona, co  Lorich szczegółowo opisał. Jutro napiszmy szerzej o tej aferze.

Śledczy prawie natychmiast potwierdzili, że traktują jego śmierć jako samobójstwo

Tak się składa, że ​​dr Lorich pracował w tym samym ośrodku co na Manhattanie co Miquel Crespo zamordowany niecałe dwa tygodnie temu. Pisaliśmy o tym zdarzeniu tu

Czy to tylko przypadki?

Policja natychmiast zaczęła traktować śmierć Loricha jako… samobójstwo, twierdząc, że ​​lekarz był „pod wpływem stressu”, więc wbił nóż w jego tors (nie w serce). Jednak na miejscu nie znaleziono żadnego listu świadczącego o samobójstwie.

Zatem podsumujmy: ojciec trzech córek, zastępca dyrektora Ortopedycznej Służby Traumatycznej w Szpitalu Specjalnej Chirurgii,  profesor w Weill Cornell Medical College (gdzie lekarz, dr Crespo, został znaleziony martwy kilka dni temu, także w łazience) – poszedł do łazienki, gdy jego żona wyszła z domu, a on był sam z dzieckiem i wbił sobie nóż w tors. Czy to jest wiarygodne?

Zarówno Lorich, jak i dr Crespo zostali znalezieni martwi w ciągu kilku dni. Pracowali w tym samym szpitalu. Lorich, był laureatem nagrody „2010 Roger E. Joseph” przyznawanej przez Hebrew Union College za jego wysiłki w leczeniu ofiar niedawnego trzęsienia ziemi na Haiti oraz za leczenie żołnierzy rannych w Iraku i Afganistanie. Był lubiany przez pacjentów i społeczność medyczną, Zaś Crespo, który szukał lekarstwa i ponoć był blisko jego odkrycia.

Obaj zmarli w bardzo podejrzanych okolicznościach.

ezi