Polacy nie chcą powrotu Tuska do polskiej polityki

0

Jak wskazuje  najnowszy sondaż, przeprowadzony dla Wirtualnej Polski, Polacy nie chcą powrotu  Donald Tusk do polskiej Polityki.  Jeśli nawet  miałby wrócić do Polski i stanąć na czele opozycji, której celem będzie odsunięcie od władzy PiS, to nie wróża mu sukcesu.

Jak wynika z sondy, rząd Tuska ma więcej przeciwników niż zwolenników.

Jedno z pytań ankiety brzmiało: „Czy Donald Tusk jako przewodniczący Rady Europejskiej dba o interesy Polski?”.

 Większość respondentów (44 procent) uważa, że im szkodzi. 30 procent badanych jest  odmiennego zdania. A 26 procent nie ma opinii na ten temat.

Jedynie 27 procent Polaków chce, aby Donald Tusk wrócił do Polski i stanął na czele opozycji, której celem będzie odsunięcie od władzy PiS. Większość (42 procent) nie życzy sobie jego powrotu. 31 procent nie ma zdania w tym temacie.

Natomiast pytanie: „Czy Donald Tusk jako przywódca opozycji ma szansę odsunąć PiS od władzy? 37 procent Polaków odpowiedziało, że nie ma takiej szansy. Odmiennego zdania jest 27 procent ankietowanych, a 36 procent uważa, że „trudno powiedzieć”.

źródło wp.pl

BRAK KOMENTARZY

  1. Gdzie łamie konstytucje, demokracje czy wolne media… Wezcie skończie pieprzyc te swoje brednie bo tego się czytac ani słuchac nie da.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ