29-latek, wraz z matką i siostrą, mieszkał w domu obok 83-letniej Niemki. Pewnego dnia mężczyzna  wszedł do domu starszej kobiety, kazała jej usiąść na krześle w swojej sypialni, zgwałci ją od tyłu  –  donosi Augsburger Allgemeine.
83-latka przez jakiś czas nie wspominała nikomu o tym incydencie, aż w końcu powiedziała swojemu synowi, który zgłosił tę sprawę policji.
Początkowo Syryjczyk twierdził, że nie mógł popełnić takiego czynu, gdyż jego penis jest był zbyt mały i fizycznie nie mógł uprawiać seksu. Oficer policji zmierzył jego członka, który miał około 7 centymetrów we wzwodzie. Syryjczyk powiedziała policji, że opuścił Syrię po części po to, aby sprawdzić, czy niemieccy lekarze mogą powiększyć jego penisa.
Policja odzyskała również DNA z tego incydentu i była w stanie dopasować je  do Syryjczyka, zanim w końcu sam przyznał się do gwałtu.
Sędzia w tej sprawie uznał go winnym i skazał na dwa lata więzienia, bez możliwości zwolnienia warunkowego. Prokurator domagał się nieznacznie dłuższego, trzyletniego wyroku. Przyznanie się do winy pozwoliło 83-latce nie występować w sądzie.
Migranckie zbrodnie seksualne w Niemczech gwałtownie rosną od 2015 roku. W Badenii-Wirtembergii liczba ataków seksualnych migrantów podwoiła się w latach 2015-2016, a liczba w Bawarii wzrosła o 91 procent w okresie od 2016 do 2017 roku.
ed