GIŻYCKO: Miejscowi pobili w knajpie amerykańskiego żołnierza i jego kompana

0
382
W Giżycku pobito amerykańskiego żołnierza i towarzyszącego mu pracownika cywilnego armii USA. Policja zatrzymała trzy osoby mające związek z napadem. Jednej postawiono już zarzut napadu rabunkowego i brutalnego pobicia – podała prokuratura rejonowa w Giżycku.

Grzegorz Ryński, prokurator rejonowy w Giżycku poinformował, że do napaści i pobicia doszło w nocy z 2 na 3 grudnia. Zajście miało miejsce w jednym z lokali, gdzie amerykański żołnierz przebywał wraz z cywilnym pracownikiem armii USA.

-Sprawcy napadli i ciężko pobili żołnierza – ma m.in. złamaną twarzoczaszkę. Trafił do szpitala w Niemczech. Cywilny pracownik także jest pokrzywdzony w tym zdarzeniu – mówił prokurator Ryński. – W wyniku żmudnej pracy policji i prokuratury zatrzymano trzy osoby mające związek ze zdarzeniem. Aktualnie prokurator prowadzi z osobami zatrzymanymi czynności. Jednemu z zatrzymanych mężczyzn prokuratura postawiła już zarzut napadu rabunkowego i ciężkiego pobicia, za co grozi kara od dwóch do 12 lat więzienia – kontynuował.

– Zatrzymani mężczyźni mogą mieć także związek z wcześniejszym, innym pobiciem, do którego doszło we wrześniu. Prokurator jeszcze nie zdecydował, czy połączyć oba te postępowania w jedno – podkreślił.

– W sprawie pobicia i napadu na żołnierza amerykańskiego i cywilnego pracownika trwają z udziałem zatrzymanych mężczyzn czynności i od nich będzie zależeć, czy prokurator wystąpi z wnioskami do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztu – podsumował prokurator rejonowy w Giżycku, Grzegorz Ryński.

Źródło: tvp.info

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ