Policjanci z CBŚP i funkcjonariusze Podlaskiego Urzędu Celno-Skarbowego zlikwidowali nielegalną fabrykę tytoniu działającą w powiecie płockim. Zatrzymali ponad 2,8 mln sztuk papierosów oznaczonych logo znanej marki.

Jak podaje Ministerstwo Finansów, gdyby zabezpieczone wyroby tytoniowe trafiły na czarny rynek, Skarb Państwa poniósłby straty w wysokości co najmniej 3 mln zł.

„Policjanci z CBŚP z Warszawy i funkcjonariusze z Podlaskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białymstoku ustalili, że w powiecie płockim funkcjonuje fabryka, w której produkowane są nielegalne papierosy” – poinformował resort w komunikacie.

Funkcjonariusze wkroczyli do hali znajdującej się na terenie prywatnej posesji. Z informacji MF wynika, że zabezpieczyli ponad 2,8 mln sztuk podrabianych papierosów wraz z komponentami do ich produkcji m.in. krajanką tytoniową, filtrami, klejami, gilzami oraz bibułą papierosową.

Według resortu, nielegalna linia, której wartość rynkową szacuje się na ok. 1,5 mln zł, mogła wyprodukować nawet milion papierosów na dobę.

Dwie osoby zatrzymane podczas akcji usłyszały zarzuty dotyczące m.in. tzw. paserstwa akcyzowego. Grozi za to kara pozbawienia wolności do sześciu lat.

Źródło: Ministerstwo Finansów