Partia Lewicy, zażądała, aby pokoje modlitewne w szpitalach zostały pozbawione krzyży i innych symboli chrześcijańskich.  Dotyczy to na razie regionu Västra Götaland.

 Håkan Linnarsson, jeden z przywódców  tej partii,  stwierdził, że częścią praw człowieka jest prawo nie oglądania krzyży w szpitalach. Jednak jego zdaniem  symbole islamskie są tam  niezbędne, aby „odzwierciedlać różnorodność”.

Wcześniej szwedzka służba migracyjna zabroniła swoim tłumaczom noszenia krzyży. Teraz opieka zdrowotna w regionie Västra Götaland ma podobne plany.

Propozycja Partii Lewicy, zakazu umieszczania krzyży w szpitalach jest rozważana przez  rząd regionalny, który ma się do niej odnieść.

Lewacy są przekonani, że umieszczenia  krzyży w widocznych  miejscach publicznych jest łamaniem praw człowieka, i te chrześcijańskie symbole muszą zniknąć.

W regionie Västra Götaland istnieje 18 dużych szpitali, w wielu z nich znajduje się kilka sal modlitewnych. Podobne pokoje można znaleźć również w innych placówkach służby zdrowia w tym regionie Szwecji. Zgodnie z propozycją, muszą z nich zostać usunięte istniejące chrześcijańskich elementów wewnętrznych i zastąpione innymi neutralnymi symbolami.

Władze prowincji pozytywnie odnoszą się do tego wniosku.

źródło: nyatider.nu