CHOSZCZNO: Torturowali, zabili i zjedli swoją ofiarę

Ta makabryczna zbrodnia wyszła na jaw dopiero po 15 latach. Pięciu mężczyzn przez blisko tydzień torturowało swoją ofiarę. W końcu zabili mężczyznę, a jego ciało upiekli i zjedli.

Zdarzyło się to w okolicach Choszczna, w zachodniopomorskim.

Podejrzani – dziś w wieku od 38 do 56 lat – uprowadzili, więzili, zamordowali, a części ciała swojej ofiary zjedli. W sprawie tej zbrodni policja ze Szczecina zatrzymała czterech podejrzanych. Trzech znajdowało się w miejscowościach koło Choszczna, czwarty w Zielonej Górze. Piąty z mężczyzn, który miał brać udział w szokującej zbrodni, zmarł.

Z ustaleń śledztwa wynika, że sprawcy najpierw pobili mężczyznę, później go więzili a następnie zamordowali. Swojej ofierze odcięli kilka części ciała, upiekli je i część zjedli. Było pięciu sprawców – jeden z nich zmarł.

O sprawie, jako pierwszy napisał lokalny „Głos Szczeciński”. Prokuratura wydała oficjalny komunikat, który potwierdza, że zachodniopomorskie organy ścigania zajmują się sprawą, dotyczącą zabójstwa i dokonania aktu kanibalizmu.

– Prokuratura Okręgowa w Szczecinie nadzoruje śledztwo w sprawie zabójstwa sprzed 15 lat, do którego doszło na terenie województwa zachodniopomorskiego i lubuskiego – mówi Joanna Biranowska-Sochalska, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

Za zarzucaną zbrodnię czterem podejrzanym grozi dożywocie.

eps