Rasistowską ofertę pracy zamieściło BBC. W opublikowanym we wtorek, 21 listopada, ogłoszeniu o pracę stacja informuje, że „wyjątkowa okazja szkolenia jako dziennikarz radiowy” w BBC  jest ona dostępna tylko dla kandydatów, który nie są  biali.

Z treści ogłoszenia  wyraźnie wynika, że ​​całoroczny, płatny staż w BBC World Service jest „otwarty tylko dla kandydatów czarnych, Azjatów lub innego niż białe pochodzenia etnicznego”.

Reklama została umieszczona przez Creative Access, organizację charytatywną, która oferuje  bardzo pożądane, płatne praktyki w najlepszych brytyjskich firmach medialnych, gdzie jednak nie mogą aplikować biali.

„Pomagamy młodym ludziom, pochodzącym z niedostatecznie reprezentowanych społeczności w Wielkiej Brytanii, w dostępie do kreatywnych karier. Naszą wizją jest, aby w dłuższej perspektywie  nasi stażyści awansowali na stanowiska kierownicze i w konsekwencji sprowadzali innych pracowników  z niedostatecznie reprezentowanych społeczności (…)” – komunikuje organizacja na swojej stronie internetowej.

es