Szwedzka policja instaluje czułe mikrofony na obszarach zamieszkałych perz  imigrantów.  Ma to na celu rejestrację kobiecych krzyków, w efekcie napadów na tle seksualnym, których  liczba rośnie gwałtownie.

Administracja hrabstwa sztokholmskiego użyje zarówno kamer monitorujących, jak i detektorów dźwięku, aby wyłapywać  „ostrzegawcze” dźwięki, takie jak wybuchy, strzały, brzęk tłuczonego szkła i krzyki zaatakowanych kobiet.

– Wiem, że policja w Nowym Jorku od dawna używa mikrofonów i to z powodzeniem. Po raz pierwszy policja otrzymała pozwolenie na zrobienie tego w Szwecji  – powiedział dziennikowi Svenska Dagbladet Joakim Söderström z policji sztokholmskiej.

Nowy program jest następstwem instalowania  kamer monitoringu w dzielnicach  Sztokholmu zdominowanych przez migrantów, jak Rinkeby, Tensta, Husby czy Järvy. Praktycznie nie ma tam posterunkowo policji  a przestępczość  wciąż rośnie. Zaś pojawiający się tam policjanci,  strażacy i pracownicy pogotowia ratunkowego są regularnie atakowani przez uchodźców. Kamery i mikrofony mają także pomóc w walce z tym problemem.

eds