Krzysztof Misiak, znany płocki gitarzysta, kompozytor i pedagog, w najbliższy piątek (24 listopada) wystąpi w Płockim Ośrodku Kultury i Sztuki. Koncert odbędzie się w ramach jesienno-zimowego cyklu koncertów pn. „Kawiarnia Jazzowa”. Ostatnie bilety w cenie 20 zł można jeszcze kupić w Bileterii POKiS (ul. Tumska 9a).
Podczas swojej muzycznej kariery, Krzysztof Misiak współpracował z wieloma artystami, w tym m.in. z Markiem Bilińskim, Agnieszką Chylińską (zespół Chylińska), Natalią Kukulską, Farben Lehre, Mietkiem Jureckim, Krzysztofem Ścierańskim, Wojciechem Pilichowskim czy Markiem Radulim.
Płocczanin wypracował swój autorski styl muzyczny, który nazwał „hate-jazzem”. W tym stylu niezależnie i konsekwentnie wydaje kolejne płyty („Telegramy”, „Zdjęcie z Misiem”, „Wydaje mi się…”, „Wyjątkowo Kulturalny Weekend”, „Nowe Okoliczności”, „5.1”).
Najnowsza płyta zatytułowana „5.1” (sugestia wielokanałowości muzycznych platform zawartych w osobistym stylu hate-jazz), została wydana w lipcu bieżącego roku. Wśród gości, których usłyszeć można na wydawnictwie znaleźli się tacy muzycy, jak Krzysztof Ścierański (bas), Bernard Maseli (marimba), Dave Latchaw (syntezator), Kamil Barański (organy Hammonda), Piotr Krzemiński (trąbka), Mieczysław Grubiak (saksofon tenorowy i sopranowy) czy Piotr Kelm (skrzypce). Płyta jest mieszanką gatunków, niedającą się jednoznacznie zaszufladkować. -„Ku lekkiemu zaskoczeniu fanów »przelotów« gitarowych śmiem twierdzić, że nie jest to płyta stricte gitarowa. Ten instrument nadaje ogólny charakter, ale postawiłem też na inne kolory, w których instrumenty dęte realizują partie solowe nadając muzyce nowego, innego oddechu. Są też sample wokalne, zarówno te w stylu funk, jak i etno, co stwarza aranżacje lekkimi, a miejscami podążającymi w kierunku world music. Zaryzykuję stwierdzenie, że sfera harmoniczna, aranżacyjna jak i melodyczna całości stwarza możliwość określenia zawartości zdaniem »więcej muzyki w muzyce«„ – mówi Misiak.
Koncert Krzyszt of Misiak promujący nową płytę „5.1” odbędzie się w piątek 24 listopada o godzinie 19 w sali koncertowej Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki (ul. Tumska 9a). Bilety w cenie 20 zł można jeszcze kupić w Bileterii POKiS w godzinach od 7:30 do 15:30 oraz w piątek przed koncertem od godziny 17.