Gwałt na komendzie policji

0

Przestępstwa miał dopuścić się podoficer, który pełnił służbę w izbie zatrzymań Komendy Powiatowej Policji w Brodnicy. Domniemany sprawca gwałtu na 25-latce został zwolniony ze służby, a we wtorek usłyszał zarzuty. Został aresztowany na trzy miesiące. Grozi mu do 12 lat więzienia.

Sąd Rejonowy w Brodnicy podzielił argumenty zawarte we wniosku o tymczasowe aresztowanie na trzy miesiące ze względu na wysoką karę grożącą podejrzanemu, a także obawę podjęcia przez niego działań niezgodnych z prawem, mataczenia w sprawie” – powiedziała we wtorek szefowa brodnickiej Prokuratury Rejonowej Alina Szram.

Wcześniej prokuratura skierowała do Sąd Rejonowego w Brodnicy wniosek o zastosowanie aresztu tymczasowego na trzy miesiące, motywując go obawą matactwa oraz grożącą podejrzanemu surową karą.

 Do zdarzenia miało dojść w sobotę. Rzeczniczka Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy podisnp. Monika Chlebicz poinformowała, że 25-letnia kobieta została wówczas zatrzymana w związku z nakazem doprowadzenia jej do sądu w charakterze świadka. Dzień później 25-latka złożyła zawiadomienie, że została zgwałcona.

 W poniedziałek Prokuratura Rejonowa w Brodnicy wszczęła w tej sprawie śledztwo.

 Śledczy zabezpieczyli ślady, dowody rzeczowe i zapis monitoringu z miejsca zdarzenia. Dokonano także przeszukania w miejscu zamieszkania podejrzewanego policjanta.

 We wtorek 38-letni Krzysztof G. usłyszał zarzut przekroczenia uprawnień funkcjonariusza publicznego i zgwałcenia przy użyciu podstępu i przemocy. Z uwagi na dobro osoby pokrzywdzonej, prokuratura odmawia udzielenia informacji ws. wyjaśnień policjanta.

 Komenda w Brodnicy wszczęła także postępowanie dyscyplinarne wobec funkcjonariusza. Z uwagi na „rażące naruszenie dyscypliny” został wyrzucony ze służby.

źródło polsatnews.pl, PAP

 

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ