Gigant w branży lodów- Ben i Jerry’s połączył siły z grupą powiązaną z George’em Sorosem, aby poprosić swoich klientów o lobbowanie w UE w celu pozyskania większej liczby imigrantów.

Wpis na blogu na ich stronie internetowej stwierdza, że ​​”rekordowa liczba ludzi na całym świecie zmuszona jest do opuszczenia swoich domów z powodu wojny i przemocy”.

Sygnatariusze cnoty następnie ogłaszają, że współpracują z Międzynarodowym Komitetem Ratunkowym Sorosa (IRC) „w celu wsparcia historycznego aktu prawnego, który pomoże uchodźcom bezpiecznie przesiedlić się w Europie”.

 

Ustawodawstwo, do którego się odnoszą, to proponowane unijne ramy przesiedleń, które stworzą legalne drogi imigrantom, aby przybyli do Europy. Producent lodów apeluje: „Upewnij się, że usłyszymy twój głos. Stańmy DZISIAJ razem dla uchodźców.” Następnie firma zachęca swoich zwolenników do wypełnienia formularza, popierającego migracje, a także wzywa swoich klientów do „bycia po właściwej stronie historii poprzez dawanie uchodźcom miejsca, które można nazwać domem”.