Dwaj muzułmanie wtargnęli do klasztoru karmelitów Verdun podczas wieczornych modlitw. Mężczyźni powiedzieli siostrom, aby nawróciły się na islam gdyż w przeciwnym przypadku trafią do ​​piekła.

Mężczyźni  podobno modlili się po arabsku, podczas gdy zakonnice przeprowadzały wieczorne modlitwy. Wpisali się także do księgi gościnnej klasztoru: „Allahu akbar”- donosi L’Est Républicain.

Biskup Jean-Paul Gabriel Émile Gusching powiedział w tej sprawie: – Modlili się po arabsku w czasie Nieszporów. Przedstawili się jako zwiastujący i powiedzieli siostrom, że  jeśli się nie nawrócą to pójdą do piekła.

Obaj mężczyźni zostali aresztowani, a następnie oskarżeni przez prokuratora Guillaume’a Duponta, który powiedział, że zarzuty dotyczą  przemocy psychologicznej i grozi za to  45 000 euro grzywny oraz trzy lata więzienia.

Abdelkrim Aïtelkaid, imam z Verdun, powiedział, że jeden z mężczyzn niedawno nawrócił się na islam: – Został muzułmaninem zaledwie trzy lub cztery miesiące wcześniej. To nie jest normalne zachowanie. Nie zamierzamy naruszać świętości miejsca kultu.

W zeszłym roku ksiądz w Normandii został zabity przez radykalnych terrorystów islamskich, którzy wdarli się do kościoła podczas porannej mszy. Islamiści początkowo wzięli ojca Hamilla Hamela jako zakładnika, ale później postanowili poderżnąć mu gardło po wygłoszeniu kazania po arabsku.

edis

 

Zobacz również: