W prowokacyjnym nowym eseju NBC News Think twierdzi, że nauka udowodniła, że ​​posiadanie dzieci jest szkodliwe dla środowiska i dlatego „posiadanie wielu dzieci jest złe, a przynajmniej moralnie podejrzane”.
W artykule zatytułowanym „Nauka dowodzi, że dzieci są złe dla Ziemi: Moralność sugeruje, że przestajemy je mieć”, bioetyk Travis Rieder twierdzi, że posiadanie dziecka „w dużym stopniu przyczynia się do zmiany klimatu”, a zatem „każdy na Ziemi powinien rozważyć posiadanie mniejszej liczby dzieci”.
W złowieszczym ostrzeżeniu dla rodziców, Rieder oświadcza, że ​​”musimy przestać udawać, że dzieci nie mają środowiskowych i etycznych konsekwencji” przed porównaniem decyzji o posiadaniu dzieci z uwolnieniem skazanego mordercy z więzienia.
Rozważmy tę sprawę, Rieder proponuje: „Jeśli uwolnię mordercę z więzienia, wiedząc doskonale, że zamierza zabijać niewinnych ludzi, to ponoszę odpowiedzialność za te śmierci – nawet jeśli zabójca jest w pełni odpowiedzialny. Coś podobnego jest prawdą, jak sądzę, jeśli chodzi o posiadanie dzieci” – kontynuuje Rieder. „Kiedy moja córka jest niezależnym agentem, będzie odpowiedzialna za swoje emisje. Ale to nie neguje mojej odpowiedzialności. „

mb

 

Zobacz również: