W Boże Narodzenie  rozpocznie się proces Brytyjskiej turystki aresztowanej w Egipcie za posiadanie środków  przeciwbólowych.
O tej sprawie już pisaliśmy. 33-letnia Laura Plummer spędziła  ponad sześć tygodni w więzieniu po tym, jak została aresztowana w Hurghadzie, gdy znaleziono przy  niej prawie 300 tabletek Tramadolu. Plummer, która została aresztowana 9 października, twierdzi, że tabletki były dla jej męża Egipcjanina Omar Abd El Azim Mohamed Saad, który dwa lata temu doznał urazu kręgosłupa w wypadku samochodowym.
Tramadol jest zabronioną substancją na Bliskim Wschodzie, jednak  Plummer twierdzi, że nie wiedziała o tym. Kobieta ma zarzut przemycania narkotyków
Jej rodzina pracownika została poinformowana przez jej adwokata, Mohameda Osmana o dacie rozpoczęcia procesu, co nastąpi 25 grudnia.  Boże Narodzenie nie jest bowiem świętem w Egipcie.
Przemyt narkotyków w Egipcie jest zagrożony karą śmierci, ale prawdopodobne Brytyjka zostanie  skazana na  7 lat wiezienia, jeśli zostanie uznana za winną.
Rozprawa ma potrwać kilka tygodni. – informuje Sunday Express.
Od czasu aresztowania Plummer dzieli celę 15×15 stóp z 20 innymi kobietami.
exi