Polski rynek modowy rozwija się bardzo dynamicznie, a już w 2018 roku ma być warty nawet 9 mld euro1. Coraz większe znaczenie odgrywają na nim krajowi producenci. Co jest ich przewagą nad konkurencją z sieciówek? Podejście do klienta oraz wysłuchanie jego potrzeb. To właśnie zrobiła marka Cotchi Warsaw, stawiając na funkcjonalność oferowanych produktów.

Cotchi Warsaw to nowa, polska marka produkująca torby i akcesoria podróżne, która połączyła klasyczną elegancję z funkcjonalnością. Dzięki temu powstały produkty nieobecne dotychczas na polskim rynku. Cotchi Warsaw chce trafić do klientów ceniących sobie biznesowy look w połączeniu z wygodą.

Praca oraz aktywny tryb życia obecnie determinuje rzeczywistość wielu Polaków. Biegamy z jednego spotkania na drugie, po pracy na siłownię… Do tego coraz więcej zawodów wiąże się z podróżami służbowymi. Sami tego doświadczyliśmy i zauważyliśmy, że rynek fashion do tej pory nie był przygotowany na tę zmianę – mówi Zuzanna Lenart, content menager Cotchi Warsaw. – Wchodząc na rynek z naszą marką przede wszystkim stawiamy na funkcjonalność i użyteczność, zarówno z życiu zawodowym, jak i prywatnym – dodaje Lenart.

Efekt synergii

W portfolio warszawskiej marki na próżno szukać standardowych pozycji. Z pozoru zwyczajna teczka biznesowa w kilka sekund zamienia się w elegancki plecak, elegancka damska torba ma specjalny schowek na buty, a pozornie zwyczajny plecak wyposażony jest w pojemną saszetkę. To właśnie te, niespotykane dotychczas połączenia są największą przewagą marki nad konkurencją.

Pokazujemy, że wygoda nie musi oznaczać rezygnacji ze schludnego wyglądu. Biznesman po spotkaniu może wygodnie wsiąść na rower, a kobieta wychodząc rano do pracy i chcąc w drodze powrotnej pójść na siłownie nie musi nosić ze sobą dwóch toreb – eleganckiej i sportowej. Wierzymy, że moda może być funkcjonalna, a nasze produkty są tego przykładem – mówi Lenart.

Oprócz toreb (zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet), marka stawia na gadżety dla osób mobilnych, m.in. etui na paszport, zestaw podróżny do spania czy organizer bielizny. – Początkowo gadżety miały być tylko uzupełnieniem naszej oferty, ale liczba zamówień spowodowała, że już myślimy nad powiększeniem oferty – mówi Lenart. – Naszym najpopularniejszym dodatkiem jest elegancki organizer podróżny na bieliznę i to nas w ogóle nie dziwi. W końcu kto z nas nigdy nie pakował bielizny na wyjazd w zwykłą reklamówkę? – pyta retorycznie Lenart.

Trudna realizacja

Cotchi Warsaw to produkty wykonane z wysokiej jakości materiałów, w większości z włoskiej skóry bydlęcej i właśnie tego materiału dotyczyła pierwsza komplikacja przy realizacji, jaką był… brak kaletników. Kaletnik, czyli osoba zajmująca się obróbką skóry, to jeden z tych zawodów, który padł ofiarą coraz większej niechęci młodych ludzi do szkół zawodowych.

Mamy duże doświadczenie w obróbce tkanin, jednakże nigdy wcześniej nie pracowaliśmy na skórze. Stąd też potrzebowaliśmy osoby, która będzie potrafiła zrealizować nasze pomysły. Poszukiwania odpowiednich osób trochę trwały, ale teraz z pełną odpowiedzialnością możemy powiedzieć, że jesteśmy przygotowani na ekspansję naszej marki – mówi Lenart.

Mimo początkowych problemów marka odważnie stawia na rozwój, m.in. już w najbliższych tygodniach w ofercie pojawią się nowe rozmiary toreb weekendowych. Ponadto, w planach jest również rozszerzenie sprzedaży z kanałów online na tradycyjne, m.in. butiki.

 

Zobacz również: