W ostatnią sobotę pięć dziewcząt było molestowanych seksualnie i zostało pobitych przez dwóch śniadych mężczyzn w regionalnym pociągu w Bremie. Chociaż pociąg był pełny pasażerów, żaden z nich nie interweniował.

Dziewczynki w wieku od 14 do 17 lat jechały o 17:00 pociągiem NordWest ze stacji centralnej w kierunku Farge. W pociągu podeszli do nich dwaj młodzi mężczyźni.

Mężczyźni zastraszali uczennice, dotykając ich włosów, ramion i pośladków.  „Ponieważ żaden pasażer nie interweniował, dziewczyny zrobiły zdjęcie sprawcom. Jednak musiały je natychmiast usunąć pod groźbą przemocy” – donosi Kreiszeitung.

Podczas gdy wielu świadków obserwowało spokojnie to wydarzenie, w końcu z pomocą przyszła im 15-latka, która – gdy pociąg zatrzymał się na stacji Vegesack – stanęła przed duetem zboczeńców, aby nastolatki mogły bezpiecznie opuścić pociąg. To sprawiło, że podejrzani zaatakowali 15-latkę: łapali ją za pośladki, pluli na nią i uderzyli ją w twarz. Potem uciekli.

Policja szuka sprawców molestowania seksualnego i pobicia. Sprawcy mają od 20 do 25 lat i mówią łamanym językiem niemieckim.

Źródło: Kreiszeitung

Zobacz również: