Migranci z krajów Trzeciego Świata „bardzo pomogli” gospodarkom w Europie i mogą pomóc w zapobieganiu brutalnemu ekstremizmowi- twierdzi przewodniczący Światowego Forum Ekonomicznego ds. Migracji- dr Khalid Koser.

Powiedział on również, iż ekstremizm i terroryzm to absolutnie… problem wychowawczy, który nie ma nic wspólnego z imigracją. Koser, który jest także wykładowcą na wielu uczelniach (m.in Uniwersytecie ONZ) twierdzi, że migracja jest nie tylko korzystna dla społeczeństw i gospodarek, ale może również pomóc w zapobieganiu brutalnemu ekstremizmowi. -Jeśli istnieje związek między brutalnym ekstremizmem a migracją, to właśnie brutalny ekstremizm wypędza ludzi z ich domów. Przybywają oni później do naszych brzegów nie po to, aby stać się terrorystami– powiedział.

Zapytany o wymiar bezpieczeństwa narodowego pod kątem nielegalnej imigracji uznał, że nie ma dowodów na to, że nielegalni migranci są bardziej skłonni do przestępczości lub terroryzmu niż obywatele. –Nie ma wątpliwości, że istnieją pewne grupy nielegalnych imigrantów w niektórych miastach, które dopuszczają się zbrodni, niezależnie od tego, czy chodzi o kradzieże kieszonkowe, oszustwa czy drobną przestępczość. Ogólnie jednak dane sugerują, że przestępczość, a także absolutny ekstremizm i terroryzm, są sprawą bardziej wychowawczą, niż problemem migracyjnym– zakomunikował Koser .

mb

Zobacz również: