Szwedzki minister sprawiedliwości Morgan Johansson (socjaliści) nie zgadza się z propozycją konserwatystów, aby określić przynależności etniczną wszystkich skazanych w Szwecji  gwałcicieli. Uważa, że ​​prawica chce gwałtami obciążyć imigrantów, jego zdaniem  sprawcami są  „mężczyźni”.
Konserwatyści ogłosili, że chcą szeroko zakrojonych badań w sprawie przestępstw seksualnych. Powinny one również uwzględniać pochodzenie etniczne sprawców, ponieważ ważne jest, aby wiedzieć, kto jest odpowiedzialny za te zbrodnie.
Partia zażądała, aby rząd zlecił Radzie Zapobiegania Przestępczości (BRÅ) rozpoczęcie działań w tej sprawie. Ale  lewicowy rząd odmówił współpracy w tym zakresie.
Minister sprawiedliwości Morgan Johansson – ten sam, który chce zdelegalizować Marsz Niepodległości w Warszawie  –  podkreśla, że ​​nie można przypisywać konkretnych przestępstw do  środowisk etnicznych. Choćby  nawet ich przedstawiciele popełniali 95 procent gwałtów.
– Wspólnym mianownikiem dla tych, którzy popełniają te zbrodnie, jest fakt, że są wszyscy są mężczyznami –  stwierdził Morgan Johansson  i dodał, że ​​nie ma znaczenia, czy sprawca jest czarny czy biały.
Źródło: friatider.se

Zobacz również: