Urodzona w Wielkiej Brytanii żona jednego z  najwyższych rangą  wojowników islamskich, powiedziała, że ​​została zmuszona do przyłączenia się do grupy terrorystycznej przez „rasizm” panujący w Wielkiej Brytanii.
Tania Georgelas powiedziała, że niemal od dziecka ​​radykalizowała się nienawidząc Zachodu, i w końcu musiała dołączyć do Państwa Islamskiego.
Jako jedno z pięciorga dzieci, urodzonych przez rodziców z Bangladeszu, dorastała w Harrow, w północno-zachodnim Londynie: – Tam spotkałam się z bigoterią i stawiłam czoła rasizmowi.  Szukałem sposobu na odwet i chciałam szacunku – powiedziała magazynowi The Atlantic, który nazywa ją  „Pierwszą Damą ISIS”.
Georgelas, która ma obecnie 33 lata, nie opowiedziała jednak o  żadnym konkretnym przypadku „rasizmu”, którego rzekomo doznała. Opisała natomiast ataki terrorystyczne z 11 września 2001 roku, jako punkt zwrotny dla jej konwersji na „hardcorowy” islamizm.
– Widziałem, jak wieże są rozbijane, a następnego dnia poszłam do szkoły” – wspomina w wywiadzie dla  The Atlantic. – Powiedziałam do mojego przyjaciółki: „Czy to nie jest straszne, co się stało „, a ona spojrzała na mnie i odpowiedziała: „Czy aby na prawdę?”. W tym momencie stałem się naprawdę hardcorowym dżihadystą.
eps

Zobacz również: