LAGERFELD: Niemcy zabili miliony Żydów i teraz sprowadzają miliony ich najgorszych wrogów

Celebrytom nie zawsze zdarza się inteligentnie skomentować wydarzenia polityczne. Jednak  czasami mogą pozwolić sobie na powiedzenie tego, o czym wielu myśli, ale większość nie odważy się powiedzieć.
Tak było najprawdopodobniej z projektantem mody Karlem Lagerfeldem, którego wypowiedzi we francuskim programie telewizyjnym wywołuje sensację we Francji. Lagerfeld rozmawiał nie tylko na tematy związane z modą, ale także o typowych niemieckich problemach: polityce dotyczącej uchodźców i Angeli Merkel.
Stwierdził, że polityka Merkel polegała wyłącznie na „uzyskaniu dobrego  wizerunku”. Ale jego zdaniem  wychodzi jej to odwrotnie: – Nie może być tak, że  Niemcy, którzy zabili miliony Żydów i sprowadzają do kraju miliony ich najgorszych wrogów.
W tym kontekście relacjonował przypadek jednego ze swoich znajomych, który przyjął do siebie  młodego Syryjczyka ubiegającego się o azyl. Po kilku dniach Arab nie ukrywał swej sympatii dla antysemityzmu i narodowego socjalizmu: „Najlepszym wynalazkiem w Niemczech jest Holocaust” – miał mówić do znajomego Lagerfelda.
ecd

Zobacz również: