Szwedzkiemu ministrowi bardzo nie spodobał się Marsz Niepodległości w Warszawie. „Wielka demonstracja ekstremistyczna w Polsce, z silnymi elementami nazistowskimi i antyżydowskimi. To musi zostać przerwane” – napisał na Twitterze Morgan Johansson, szwedzki minister sprawiedliwości i spraw wewnętrznych.

Johansson powołuje się na artykuł w lewicowo-liberalnym dzienniku Wall Street Journal, w którym niektórzy z uczestników Marszu Niepodległości zostali oskarżani o bycie „faszystami”.

Szwedzki minister spotkał się z ostrą krytykę ze strony innych użytkowników Twittera.  Niektórzy oskarżają Johanssona o rozpowszechnianie fałszywych wiadomości, odnosząc się do faktu, że ogromna większość z około 60 000 Polaków obchodząca doroczny Dzień Niepodległości w Warszawie nie była ekstremistami.

Wiele osób zastanawia się również, jak 47-letni polityk będzie działał na rzecz „przerwania” tego co się dzieje w Polsce.

„Zachęcam do zbierania swoich kolegów z partii socjaldemokratycznej i przyjeżdżajcie w przyszłym roku, aby spróbować”. – napisał m.in. David Dmowski.

es

Zobacz również: