INDIE: Usuwają żebraków z ulic przed wizytą Ivanki Trump

Indyjska policja oczyszcza ulice z żebraków przed wizytą Ivanki Trump. Co ma mieć miejsce w tym miesiącu.

CNN donosi, że policja w mieście Hyderabad, usuwa z ulic żebraków i włóczęgów przed światowym szczytem na rzecz przedsiębiorczości, który ma odbyć się w tym miesiącu. Weźmie w nim udział m.in. Ivanka Trump.  Jednak władze twierdzą, że nie ma to związku z jej wizytą.

– To ciągła, niekończąca się akcja – twierdzi Singh, dyrektor generalny więzień w Hyderabad – Rząd od 30 lat próbuje uporać się z tym problemem.

Singh obwinia o ten stan rzeczy gangi do zmuszanie ludzi, szczególnie dzieci, do żebrania na ulicach. Co w Indiach jest przestępstwem. Dodał, że zamierza odnowić zamówienie, wskazując, że może to być częścią szerszego planu rozwiązania problemu.

Według Indian Express, prawie 400 żebraków zostało  przeniesionych  do ośrodka rehabilitacyjnego w pobliskim więzieniu.

– Niektórzy żebracy twierdzili, że korzystają z wolności, aby żyć gdzie chcą, ale powiedzieliśmy im, że to dla ich dobra, ponieważ udają się do ośrodka rehabilitacyjnego, gdzie będą pod opieką – powiedział lokalny urzędnik.

Według doniesień, około 6000 żebraków zostanie przeniesionych do ośrodków i schronisk. Policja Hyderabad przeprowadziła podobną operację w czasie wizyty byłego prezydenta Billa Clintona, w 2000 roku.

us

Zobacz również: