Znana jest data końca ludzkości

0
www.allwallpapersfree.org

Brytyjski fizyk Stephen Hawking twierdzi, że ludzkość zakończy swe istnienie w 2600 roku, kiedy na wskutek niepohamowanego spożycia energii Ziemia zamieni się w ognistą kulę. Taką wizją przyszłości podzielił się z uczestnikami szczytu Tecent WE w Pekinie.

– Ludzkości zagraża przeludnienie. Ludzie powinni śmiało wyruszać na podbój niepoznanych dotąd światów i zagospodarowywać nowe planety  — powiedział uczony. Jego słowa przywołuje New York Post.

Hawking zaapelował o wsparcie jego projektu Breakthrough Starshot poświęconego opracowaniu statku kosmicznego potrafiącego dolecieć do najbliższej gwiazdy Alfa Centauri. Ma być to maleńki aparat wywiadowczy z żaglem słonecznym przemieszczający się z szybkością równą 1/5 prędkości światła.

– Do Marsa dotrze w przeciągu niespełna godziny. Droga do Plutona zajmie mu parę dni, a lot do Alfy Centauri zajmie nieco ponad 20 lat — powiedział uczony.

Wokół znajdującej się najbliżej Słońca gwiazdy obracają się nadające się do zasiedlenia planety. Na jednej z nich zdaniem Hawkinga ludzkość będzie mogła komfortowo przeżyć kolejne milion lat.

SN

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ