Żonaty pakistański lekarz Imran Rauf Qureshi (44 lata), napastował seksualnie młodą na pielęgniarkę, którą uważał za „ogólnie dostępną seksualnie”, gdyż miała wcześniej chłopaków.

W sądzie winę za swoje zachowanie zrzucił na „różne normy kulturowe”. Qureshi (na zdjęciu) zaatakowała ofiarę, 21-letnią kobetę muzułmanina opisanego jako „panna A.”, ponieważ fakt, że miała poprzednio dwóch chłopaków co jego zdaniem sprawiało, że wyglądała na „seksualnie dostępną” – ulsyzeli członkowie  Medycznej Komisji Sądowej.

– Opisując ten incydent stwierdzi, że normy kulturowe różnią się w Wielkiej Brytanii od Pakistanu, skąd pochodzi – powiedziała Rebecca Vanstone, pełnomocnik komisji.

Qureshi, ojciec dwójki dzieci, najpierw powiedział pielęgniarce, że jest piękna, zapytała, czy ma chłopaka, i powiedziała jej, że chce mieć z nią romans. Kobieta zdecydowanie odmówiła. Niedługo potem była w kuchni, gdy wszedł tam Imran Rauf Qureshi i zamknął za sobą drzwi. Zapytał ją, czy nie ma problemu z tarczycą, zadeklarował, że obejrzy jej szyję.

Zanim zdołała zaprotestować wcisnął ją w kąt kuchni i zaczął obmacywać. Pielęgniarka broniła się jak mogła, ale Pakistańczyk jedynie śmiał się z tego stawał się coraz bardziej agresywny. Mówił, że skoro miała chłopaków, to powinna i z nim uprawiać seks. 21-latka potajemnie zarejestrowała na telefonie część ataku.

Kobieta uwolniła się na szczęście i opowiedziała o tym incydencie znajomemu, który powiedział jej, żeby poinformowała dyrekcję szpitala. Tak też zrobiła,

Qureshi został skazany już zawieszony w prawach wykonywani zawodu lekarza. Czeka go jeszcze proces sądowy.

eps

Zobacz również: