Policjanci z Kostrzyna nad Odrą intensywnie pracowali na wyjaśnieniem wszelkich okoliczności dotyczących zgwałcenia mężczyzny. Działania te doprowadziły do zatrzymania do sprawy 39-letniego obywatela Mołdawii. Z mężczyzną przeprowadzane zostaną czynności procesowe. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Słubicach.
8 listopada policjanci w Kostrzynie nad Odrą otrzymali zgłoszenie dotyczące zgwałcenia mężczyzny, do którego miało dojść na terenie miasta. Do wnikliwego wyjaśnienia sprawy zaangażowali się policjanci z całej jednostki. Równolegle do czynności operacyjnych, prowadzone były działania wykrywcze prowadzone przez policjantów prewencji, m.in. dzielnicowych. Mundurowi poważnie podchodzili do każdego sygnału i informacji, która mogłaby ich przybliżyć do zatrzymania osoby odpowiedzialnej za te bulwersujące zdarzenia.
Po południu na terenie województwa wielkopolskiego policjanci referatu kryminalnego zatrzymali do sprawy 39-letniego obywatela Mołdawii. Mężczyzna został przewieziony do gorzowskiej komendy. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Słubicach.
(KWP w Gorzowie / mw)

Zobacz również: